Ogłoszenia duszpasterskie
milosierdziepszczyna.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19–26 marca 2023 r.

„Oświeć nasze serca, światłem swojej łaski”.

(Fragment modlitwy po komunii IV Niedzieli Wielkiego Postu).

1. Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczymy na potrzeby archidiecezji: na wsparcie funkcjonowania Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

2. Dzisiaj przed kościołem można nabyć za dowolną ofiarę kartki i prace wielkanocne wykonane podczas terapii zajęciowej przez podopiecznych i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie.

3. Zapraszam dzisiaj o godz. 15.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.

4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszam rodziny naszej parafii, czcicieli i imienników na Mszę św. o godz. 17.00.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszam na spotkanie warsztatowe w poniedziałek o godz. 19.00 do salki parafialnej.

6. W środę – w 22. dzień miesiąca – oddajemy cześć św. Ricie. Zapraszam o godz. 17.00 na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Patronki trudnych spraw. Z kolei kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodzicówzapraszam w tym dniu o godz. 18.15 do udziału w nabożeństwie przyjęcia Pana Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Ponieważ nabożeństwo wpisuje się w bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, proszę o obowiązkową obecność.

7. W czwartek w godz. 9.00–17.00 zapraszam wszystkich Parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele.

8. W piątek o godz. 17.45 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszam zarówno dorosłych, jak i dzieci szkolne wraz z rodzicami. Rozważania poświęcamy uczynkom miłosierdzia wobec duszy.

9. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. Z tej okazji zapraszam wszystkich Parafian do modlitwy za dzieci poczęte, a jeszcze nienarodzone. Podczas Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 chór "Lutnia" zaśpiewa pieśni pasyjne.

10. W tyle kościoła można nabyć świece wielkanocne Caritas Archidiecezji Katowickiej. Ofiara za sztukę wynosi 9 zł.

11. Polecam lekturę kolejnego numeru „Gościa Niedzielnego”, a w nim najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Informuję również, że za tydzień ukaże się Gość Extra, poświęcony relikwiom męki Pańskiej: Krzyża Świętego, cierniowej korony czy Całunu Turyńskiego.

12. Za tydzień kolektę przeznaczymy na bieżące potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na opłaty za ogrzewanie obiektów parafialnych i prąd.

13. Parafian gotowych do zaangażowania się w liturgię Niedzieli Palmowej, Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego zapraszam na odprawę we wtorek 28 marca o godz. 19.00 do salki parafialnej.

14. Kolejne posiedzenie parafialnej rady duszpasterskiej odbędzie się w środę 29 marca o godz. 18.00 na probostwie.

15. Pszczyńskie parafie pw. Wszystkich Świętych oraz Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej zapraszają nas na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta w piątek 31 marca o godz. 18.45. Nabożeństwo rozpocznie się w parafii pw. Wszystkich Świętych przy pl. Ks. Kuczery. Następnie przejście ulicami: Ratuszowa – Rynek – B. Chrobrego – Bp. Bogedaina (do ronda) – W. Korfantego – Wł. Jagiełły – do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Szczęść Boże!

                                                                                  

Ks. prob. Roman Chromy