Ogłoszenia duszpasterskie
milosierdziepszczyna.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 – 25 lutego 2024 r.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest jałmużną postną, przeznaczoną na cele archidiecezji.

2. Dzisiaj o godz. 15:15 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Marcin Głąbek, wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. Rodziców uczniów klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszam w poniedziałek o godz. 19:00 na spotkanie formacyjne do sali parafialnej.

4. W czwartek w godz. 9:00–16:45 zapraszam najpierw na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele. Natomiast o godz. 17:00 zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki trudnych spraw.

5. Zarówno dorosłych parafian, jak i dzieci szkolne wraz z rodzicami, zapraszam w piątek po Mszy św. na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W czasie tego pasyjnego nabożeństwa będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych. Druki wypominek dostępne są na stoliku prasowym. Po wypełnieniu proszę złożyć je w zakrystii.

6. Panów zainteresowanych zaangażowaniem w Zakonie Rycerzy Jana Pawła II, którego przedstawicieli gościliśmy w naszej parafii w listopadzie ubiegłego roku, zapraszam na spotkanie informacyjne w piątek o godz. 18:30 do sali parafialnej (zob. rycerzejp2.org).

7. Polecam lekturę kolejnego numeru „Gościa Niedzielnego”, a w nim teksty podejmujące próbę odpowiedzi na pytanie o to, jak nauczyć się modlitwy. Polecam także „Gościa Extra” poświęconego tematyce Wielkiego Postu.

8. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w dn. 17–19 maja br. w pielgrzymce na szlaku bieszczadzkim: Dębowiec (Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej) – Dukla – (Pustelnia św. Jana z Dukli) – Iwonicz Zdrój – Przemyśl (miasto i archikatedra) – Jezioro Solińskie (rejs statkiem) – Komańcza (miejsce uwięzienia błog. kard. Stefana Wyszyńskiego). Szczegółowy program pielgrzymki i wycena dostępne są w gablotce oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy od 26 lutego w kancelarii parafialnej.

9. Zainteresowanych informuję, że II rodzinny rajd rowerowy zaplanowaliśmy w dn. 20–25 lipca na trasie: Olza k. Gorzyc – Racibórz – Rudy Raciborskie – Pławniowice (ok. 120 km). O szczegółach poinformuję w najbliższych tygodniach.

10. V Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Diecezjan do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes we Francji odbędzie się w dn. 7–12 września pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”. Wydarzenie wpisuje się w obchody 100. rocznicy ustanowienia diecezji katowickiej. Przelot samolotem. Noclegi zarezerwowano na terenie Sanktuarium w Accueil Notre-Dame (dom pielgrzyma). Zapisy od 26 lutego w kancelarii parafialnej.

11. Rozpoczęliśmy wiosenne prace przy porządkowaniu terenu wokół kościoła, zwłaszcza przy wjeździe na teren parafialny od strony ulic Konopnickiej i Orzeszkowej. Usunięto i wywieziono przerośnięte krzewy oraz tuje. Wyrazy wdzięczności kieruję do naszych parafian za pracę fizyczną oraz użyczenie ciężkiego sprzętu (traktora i koparki).

12. Za tydzień w niedzielę przedstawię roczne sprawozdanie duszpasterskie i gospodarcze, a także plany na kolejny rok.

13. Za tydzień drugą z kolei kolektę przeznaczymy na sfinansowanie nowych marmurowych kropielnic do naszego kościoła. Całkowity koszt tej inwestycji wraz z robocizną wyniesie ok. 12 tys. zł; po każdej Mszy św. zespół charytatywny będzie zbierał przed kościołem ofiary na fundusz misyjny „Ad Gentes” (wsparcie misjonarzy oraz prowadzonych przez nich dzieł edukacyjnych, społecznych i dobroczynnych).

Szczęść Boże!
Ks. prob. Roman Chromy