Ogłoszenia duszpasterskie
milosierdziepszczyna.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 września – 1 października 2023 r.

„Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus…” (św. Paweł Apostoł)

1. Kolektę dzisiejszą przeznaczymy na potrzeby naszej parafii; z kolei po każdej Mszy św. przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał datki na pomoc ofiarom kataklizmów w krajach Afryki Północnej, szczególnie w Maroku. Bóg zapłać za ofiarność.

2. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii dożynki, dzień dziękczynienia za tegoroczne plony i dar codziennego chleba. Dziękuję Parafianom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia za ofiarowane plony ziemi i udekorowanie kościoła. Dzisiaj również przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

3. W poniedziałek o godz. 19:00 zapraszam do salki parafialnej na spotkanie organizacyjno-formacyjne rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Obecność obowiązkowa.

4. We wtorek swoje imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

5. W czwartek w godz. 9:00–18:00 zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele.

6. W piątek przypada święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

7. Za tydzień rozpoczynamy w Kościele miesiąc modlitwy różańcowej. Pierwsze nabożeństwo różańcowe odprawimy w niedzielę 1 października o godz. 15:15. Do prowadzenia modlitwy różańcowej, według przygotowanego grafika, zapraszam wspólnoty naszej parafii oraz dzieci szkolne wraz z rodzicami. Naszą szczególną intencją będzie modlitwa o pokój.

8. Polecam kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim tekst o osobach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Polecam także temat „Gościa” pt. „Ksiądz, kryzys i wspólnota”.

7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, kolektę przeznaczymy na ogrzewanie naszej świątyni i obiektów parafialnych w zbliżającym się sezonie zimowym.

8. Od poniedziałku 2 października rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2024 r. Przez pierwsze dwa tygodnie, do 16 października, przyjmujemy wyłącznie intencje za żywych (okolicznościowe, rocznicowe, imieninowe i urodzinowe).

9. Już teraz informuję, że posiedzenie parafialnej rady duszpasterskiej odbędzie się w środę 4 października o godz. 19:15 na probostwie.

10. W naszym dekanacie rozpoczęła się wizytacja kanoniczna (pasterska) bp. Adama Wodarczyka, biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej. Naszą wspólnotę parafialną Ksiądz Biskup odwiedzi w dn. 3–5 listopada. O szczegółach tego wydarzenia i naszych przygotowaniach będę informował na bieżąco.

 

Szczęść Boże!

Ks. prob. Roman Chromy