Ogłoszenia duszpasterskie
milosierdziepszczyna.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 – 23 CZERWCA 2024 r

1. Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczymy na bieżące potrzeby naszej parafii. Dziękuję za przekazane ofiary, także te przelewane na konta bankowe parafii.

2. Parafian planujących udział w II rodzinnym rajdzie rowerowym organizowanym w dn. 20–25 lipca na trasie Pszów–Olza–Racibórz–Rudy Raciborskie–Pławniowice zapraszam do udziału w spotkaniu organizacyjnym w poniedziałek o godz. 19:15 w salce parafialnej.

3. Wiernych zaangażowanych we wspólnotach parafialnych zapraszam w środę o godz. 18:00 na Mszę św. w ich intencji z okazji zakończenia kolejnego roku formacyjnego. Po Eucharystii odbędzie się otwarte, autorskie spotkanie z b. wolontariuszką hospicyjną panią Agatą Morawską, autorką książek „Grabie w rękach Dobrego Boga” i „Na Jego słowo biegną do zagrody” z możliwością ich nabycia, a także wspólna integracja. Mile widziane są własnoręcznie przygotowane dary stołu.

4. W czwartek w godz. 9:00–17:45 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.

5. W piątek o godz. 8:00 zapraszam uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli, wychowawców i katechetów Szkoły Podstawowej nr 4 do udziału w Mszy św. z okazji zakończenia roku szkolno-katechetycznego.

6. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca – dzień, w którym szczególną cześć oddajemy Bożemu Miłosierdziu. Zapraszam wszystkich Parafian o godz. 15:00 na Godzinę Miłosierdzia, a następnie o godz. 15:30 do udziału w Eucharystii.

7. W sobotę – w 22. dzień miesiąca – oddajemy cześć św. Ricie. Zapraszam o godz. 17:00 na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Patronki trudnych spraw.

8. Za tydzień kolektę przeznaczymy na potrzeby archidiecezji; po każdej Mszy św. zgodnie z prośbą Księdza Arcybiskupa odbędzie się zbiórka na rzecz prowadzonego przez Archidiecezjalną Caritas Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

9. Polecam Wam lekturę kolejnego numeru „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. o zapowiadanym Marszu dla Życia i Rodziny, który 16 czerwca przejdzie ulicami polskich miast. Dzieciom szkolnym polecam wakacyjny numer „Małego Gościa” wraz z terminarzem i tabelą rozgrywek Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

SPRAWY GOSPODARCZE
Trwają prace rekultywacyjne terenu wokół obiektów kościelnych. Wyrazy wdzięczności kieruje do panów, którzy w ostatnim tygodniu pracowali fizycznie przy tym zadaniu. Dziękuję panom: Andrzejowi, Marianowi, Bronisławowi, Sylwestrowi, Adamowi i Kazimierzowi.

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
W środę o godz. 17:00 w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie odbędzie się Msza święta w intencji zmarłych profesorów, nauczycieli, pracowników i absolwentów Seminarium Nauczycielskiego i Liceum Pedagogicznego w Pszczynie.

Szczęść Boże!
Ks. prob. Roman Chromy