Wiadomości
milosierdziepszczyna.pl

Wieczór jedności rozpoczął się Eucharystią, która miała wyjątkowy charakter, ponieważ przewodniczył jej bp Jean-Louis Balsa z diecezji Viviers we Francji, w towarzystwie ks. Fabiana, wikariusza generalnego tej diecezji oraz czterech misjonarzy ze Śląska. Księża: Wojciech Samuel, Bartłomiej Cieślak, Michał makowski i Robert Rosiak podjęli posługę w Viviers prawie pięć lat temu w ramach umów sygnowanych przez bp. Jeana-Louisa i abp. Wiktora Skworca, ówczesnego metropolity katowickiego. Są darem wiary (fidei donum) naszego lokalnego Kościoła dla francuskiej diecezji położonej nad Rodanem i należącej do Metropolii Lyonu. Warto zaznaczyć, że księża z archidiecezji katowickiej są najmłodszymi kapłanami w diecezji Viviers, dlatego oddelegowano ich – po zakończeniu intensywnego kursu języka francuskiego – do posługi w parafiach miejskich oraz w szkołach katolickich.

Po Mszy św. nasi parafianie mieli możliwość zadawania Gościom pytań m.in. na temat aktualnej sytuacji duszpasterskiej Kościoła we Francji. Spotkanie, w którym uczestniczyło ok. 70 osób, zakończyło się wspólną agapą.

Przypomnijmy, że w naszej parafii posługują: służba liturgiczna i kościelna, schola dziecięca, grupa liturgiczna, Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu, Róże Różańcowe, rodzina karmelitańska, rady: duszpasterska i ekonomiczna, parafialny zespół charytatywny, animatorzy wspólnot i panowie troszczący się o obejście wokół obiektów parafialnych i sprawy gospodarcze. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich osób, które przygotowały to spotkanie, a zwłaszcza do przedstawicieli zespołu liturgicznego za przekazanie darów stołu.