Wiadomości
milosierdziepszczyna.pl

KOMUNIKAT PRZED DIES EPISCOPI OBCHODZONYM W OBJAWIENIE PAŃSKIE – 6.01.2023 r.


Drodzy Siostry i Bracia!
W piątek 6 stycznia 2023 r. będziemy we wspólnocie Kościoła obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, która, jak nauczał Benedykt XVI, „ujawnia niezmienny i konstytutywny wymiar planu Bożego, a mianowicie, że „poganie są współdziedzicami i współczłonkami Ciała, i współuczestnikami w Chrystusie Jezusie przez Ewangelię (Ef 3,6). Jest to wezwanie skierowane do Kościoła, który ma być światłością narodów, ale także do każdego z nas, abyśmy jeszcze bardziej żywo uświadomili sobie, że dawanie świadectwa i przynoszenie nowego światła Ewangelii to misja i odpowiedzialność w stosunku do świata”.
W tym dniu przeżywać będziemy w Kościele katowickim Dies Episcopi; dziękując Bogu za posługę arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca w 25. rocznicę święceń biskupich, które przyjął w watykańskiej bazylice św. Piotra z rąk św. Jana Pawła II. W rozpoczynającym się roku Metropolita Katowicki będzie przeżywał także 50. rocznicę święceń kapłańskich i 75. rocznicę urodzin.
Tego samego dnia chcemy się modlić także w intencji dwóch biskupów pomocniczych Marka Szkudło i Adama Wodarczyka w 8. rocznicę święceń biskupich.
Z modlitwą dziękczynną łączymy prośbę o dary Ducha Świętego dla posługi pasterskiej Arcybiskupa Katowickiego i Jego Współpracowników. Serdecznie zapraszam duszpasterzy i wszystkich diecezjan do wspólnej modlitwy w parafiach; księży i przedstawicieli parafii, wspólnot i ruchów zapraszam także do uczestnictwa w uroczystej Eucharystii, która pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Wiktora Skworca będzie sprawowana w tym dniu w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godzinie 12.00.
Zgodnie z tradycją po Mszy świętej pontyfikalnej nastąpi rozesłanie uczestników katowickiego Orszaku Trzech Króli.

Z modlitwą i błogosławieństwem
† Adrian GALBAS
Arcybiskup Koadiutor Archidiecezji Katowickiej