Wiadomości
milosierdziepszczyna.pl

Tym wyznaniem powitała bp. Adama w swoim domu przykuta do łóżka boleści pani Cecylia Korcz.
 
Jeszcze w ubiegłym roku 93-letnia pani Cecylia uczestniczyła w codziennej Eucharystii w naszym parafialnym kościele. Nagłe załamanie zdrowia sprawiło, że dzieło apostołowania prowadzi w swoim domu, modląc się za bliskich, duszpasterzy i parafian.
W drugim dniu wizytacji kanonicznej bp Adam Wodarczyk miał okazją spotkać się m.in. z rodzicami ministrantów i dziecięcej scholi liturgicznej, doświadczając tym samym młodego Kościoła domowego. Rodziny podarowały Księdzu Biskupowi koszyk... pieczarek - specjalności pszczyńskiego regionu.
Czciciele Niepokalanego Serca Maryi, osoby chore i seniorzy przeżyli z kolei wspólną Eucharystię i modlitwę różańcową w intencji zmarłych zalecanych. Swoim doświadczeniem i efektami pracy wychowawczej podzieliły się z bp. Adamem panie katechetki: Barbara Błach, Maria Oszek, Agnieszka Macioł, a także pani katechistka Celina Piwko. Przy wspólnej kawie bp Adam skierował wyrazy wdzięczności do pań i panów realizujących różne posługi i funkcje w kościele oraz na probostwie.
Podczas niedzielnych Eucharystii Ksiądz Biskup wygłosi homilię, a na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 udzieli indywidualnego błogosławieństwa dzieciom i mamom w stanie błogosławionym.

Zobacz także: Bądźcie wspólnotą wspólnot! - kliknij
Zobacz także: Bp Adam jest już z nami! - kliknij