Wiadomości
milosierdziepszczyna.pl

Barszcz z uszkami, karp i kapusta z grzybami, makówki oraz kompot z suszonych owoców – to tylko niektóre specjały, które 16 grudnia br. zagościły na świątecznym stole podczas spotkania wigilijno-opłatkowego z udziałem zacnych Seniorów naszego osiedla i parafii. Warto zaznaczyć, że wszystkie dania przygotowały Panie z parafialnego zespołu charytatywnego bezpośrednio na probostwie. Zaproszenie na spotkanie – organizowane w dużej sali części katechetycznej probostwa – przyjęło ponad 60 osób. Gościem specjalnym był biskup pomocniczy Marek Szkudło, który o godz. 17.00 przewodniczył Mszy św. roratniej w intencji osób starszych. Słowo pozdrowienia dla Seniorów przekazał też drogą telefoniczną pan Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny. 
Wspólne życzenia, śpiew kolęd i przywołanie „Godów” z powieści Władysława Reymonta pt. „Chłopi” wprowadziło uczestników wieczerzy w najważniejsze przesłanie świąt Bożego Narodzenia – przyjście na świat Dzieciątka Jezus.
Wyrazy wdzięczności kierujemy dla Zarządu Osiedla Daszyńskiego za współfinansowanie spotkania, Pani Marzeny – szefowej kuchni, Pań z parafialnego zespołu charytatywnego, naszych Parafianek-wolontariuszek, które włączyły się we współorganizację tego radosnego wydarzenia, a także dla dzieci ze scholi i muzyków.
Warto zaznaczyć, że spotkanie sfinansowano również z budżetu parafii. W dniach je poprzedzających wymalowano salę katechetyczną i kuchnię, doposażoną w nowy piec gazowy. Zmieniono również oświetlenie sali (LED).